Goju ryu Karate dla dzieci

Listopad 2023
Karate może być wspaniałym wyborem dla dzieci, które chcą nauczyć się nowych umiejętności i poprawić swoje zdrowie. Oto kilka powodów, dla których karate jest korzystne dla dzieci:
 
Rozwój fizyczny: Karate pomaga dzieciom rozwijać siłę, zręczność i koordynację. Regularne treningi mogą poprawić ich kondycję fizyczną i zdrowie.
Samodyscyplina i szacunek: Karate uczy dzieci samodyscypliny i szacunku do innych. Te wartości są ważne nie tylko na macie, ale także w codziennym życiu.
 
Pewność siebie: Dzieci, które trenują karate, często stają się pewniejsze siebie. Sukcesy na treningach i turniejach mogą pomóc im budować pozytywne poczucie własnej wartości.
Zdolności obronne: Karate to nie tylko sport, ale także forma samoobrony. Dzieci uczą się technik, które mogą im pomóc w sytuacjach zagrożenia.
 
Zarządzanie stresem: Karate może pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i napięciem. Fizyczny wysiłek podczas treningów pomaga redukować napięcie i poprawia nastrój.
Socjalizacja: Karate daje dzieciom możliwość spotkania z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. To może pomóc im nawiązać nowe przyjaźnie i poprawić umiejętności społeczne.
 
Pamiętaj, że ważne jest, aby znaleźć odpowiednią szkołę karate dla swojego dziecka, która będzie dbać o jego bezpieczeństwo i rozwój.

Pokaz poświęcony Dniu Karate

Październik 2023
 
25 października 2023 roku o godzinie 11:00 w Specjalnym Dojo Okinawa Karate Kaikan odbył się „Pokaz poświęcony Dniu Karate”
 
Ośmiu wyznaczonych przez Prefekturę Okinawa posiadaczy niematerialnych skarbów kulturowych dało cenne demonstracje kata. W śród nich Nasz Sensei Morio Higaonna -10 Dan.
 
29 października na Kokusai-dori zaplanowano „Festiwal Demonstracyjny Dnia Karate”.

TOGKF Poland Gasshuku Bydgoszcz 2023

Październik 2023

Goju ryu Tonbo Szczecin z Victorem Panasiukiem i George Andrewsem na TOGKF Poland Gasshuku Bydgoszcz 2023

Jesteśmy jedyną szkołą w zachodniopomorskim nauczającą TOGKF Goju ryu Karate

24-godzinny maraton treningowy dla chorego Wiktorka

Październik 2023

Ćwiczyli dla Wiktorka. W Szczecinie zakończył się 24-godzinny trening, podczas którego każdy mógł jednocześnie spalić trochę kalorii i pomóc wrzucając datek do puszki. Wiktor Stachowiak cierpi na rzadką, genetyczną chorobę, zaburzającą rozwój twarzoczaszki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i sprzęt medyczny niezbędny w domu.

Zobacz na TVP 3 PL

źródło: TVP 3 PL 

Rozpoczynamy nabór na zajęcia Goju ryu.

Sierpień 2023

Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Medytacja,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
✅ Nauka dyscypliny i poszanowania starszych
📌 Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko po takim długim okresie czasu braku aktywności trenowało razem z nami zapraszamy do kontaktu!! 🤼‍♂
Nie każdy musi być zawodnikiem ale każdy może trenować w naszym klubie 👊
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60

Jesienne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-Ryu

Sierpień 2023

Zapraszamy na jesienne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy federacji TOGKF.
✅ ️Miejsce – Honbu Dojo Bydgoszcz.
✅️Program – analiza kata, bunkai oraz kakie.
Wszystkich chętnych niezależnie od praktykowanego stylu serdecznie zapraszamy !!!! Info Sensei Tomasz Siewkowski – 6 Dan
📩 togkf.polska@gmail.com
☎️tel. + 48 603777194

Pokaz na Mizukon

Sierpień 2023

Byliśmy na Mizukon! Do Przecławia zjechali fani Mangi i Anime z całej Polski. Przez dwa dni w GOKSiR Przecław i Szkole Podstawowej w Przecławiu poczuć można świat Japonii i fantastyki.

Okinawa Budo Sai - Naha

Sierpień 2023

🇵🇱 TOGKF BUDO SAI 🇵🇱 zaczął na się w Naha.
Wszyscy są bardzo szczęśliwi, gdy wita ich Sensei Morio Higoanna !! 🛬 To jeszcze nie wszyscy uczestnicy ponieważ tajfun opóźnił ich przybycie Miejmy nadzieję że wkrótce będą z nami. 😀❤️😀
 

Egzamin Goju ryu 💙💙💙

Czerwiec 2023

Dziś w naszym Dojo TOGKF Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin odbyły się uzupełniające egzaminy na stopnie kyu. Gratulacje dla Joanny, Eryka i Krzysztofa.

Wakacje z Goju ryu i Katori 🤺🥋🧘

Czerwiec 2023

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30
Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu 🤺 oraz okinawskiej odmiany Karate Goju Ryu 🥋 który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i „ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość. Na zajęciach poznamy medytację 🧘 Zen przez Zen rozumie się także „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie koncepcji”. Jest to koncentracja myśli na jednym punkcie i kontemplowanie prawdy życia poprzez praktykę siedzącej medytacji.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne
 
 

Gasshuku TOGKF Polska 2023

Marzec 2023

W Bydgoszczy odbyło się seminarium Goju-ryu na którym to nasze Dojo Tonbo Szczecin brało udział. Seminarium poprowadził Senior Instruktor Sensei Masakazu Kuramoto 8 Dan z Japonii – Okinawa. Jest uczniem Sensei Morio Higaonna 10 Dan. Sensei Kuramoto sztuki walki uprawia od dziecka, jest instruktorem Honbu Dojo na Okinawie. Organizatorem seminarium jest TOGKF Polska – Tomasz Siewkowski 5 Dan.

Seminarium z Sensei Kuramoto

Luty 2023

Mamy już wszystkie informacje dotyczące seminarium w Bydgoszczy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!! 👊👊 👊W gasshuku mogą uczestniczyć osoby, które: trenują karate, a także osoby które chcą rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. ☎️ Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 603-777-194 Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres 📩 togkf.polska@gmail.com

Karate dla dzieci

Styczeń 2023
Rozpoczynamy nabór dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. 🥋
Zajęcia będą odbywać się w Domu Kultury Saniga przy ul. Chopina 22, Szczecin
Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
✅ Ćwiczenia korygujące wady postawy,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60

Seminarium z sensei Marek Ramus

Listopad 2022

Sobotnie seminarium z sensei Marek Ramus, założycielem szkoły koryu karate Zanshin. Organizator Klub Karate Pomerania Szczecin.

Zapraszamy na zajęcia Okinawan Goju-ryu Karate-Do.

Październik 2022

Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznanego przez mieszkańców tej wyspy: Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953) w południowych Chinach. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
Zajęcia odbywają się w wtorek godzina 20.00 Dom Kultury Saniga oraz piątek godzina 18.00 Wyższe Seminarium Duchowne
Tel. 690 92 66 60

Japan Fest

Październik 2022
 
W sobotę nasza szkoła Okinawan Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin wzięła udział w kolejnej edycji Japan Fest. Dziękujemy za zaproszenie.
 
Poniżej fotorelacja.

Seminarium Okinawan Goju-Ryu

Wrzesień 2022
 
🇵🇱 🇦🇩 Seminarium Okinawan Goju-Ryu z Sensei Victor Panasiuk- 7 Dan
Karate dla mnie to coś więcej niż sprawność fizyczna. Najważniejsze są relacje. W karate liczą się Ludzie a nie korporacje. I wiecie co? Jestem szczęściarzem bo mam wokół siebie Wspaniałych wspierających mnie Ludzi. Bilans zysków i strat mocno na plus.

Wakacje ze Sztukami Walki

Czerwiec 2022

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60

Zajęcia są płatne 

Egzamin Goju Ryu

Marzec 2022

18 marca w naszym Dojo odbyły się zaległe egzaminy Goju Ryu na stopnie kyu wszyscy zdali. Gratulacje.

Okinawan Goju - Ryu Karate Do Tonbo Szczecin

Marzec 2022

Tak wygląda nowy przyrząd treningowy Nigri game dla naszego Tonbo Dojo. Podziękowania dla Pracownia Ceramiczna Janowczarnia oraz dla sempai Przemysław Kaczorowski. Dziękuję bardzo.

Japan Fest 2021

Październik 2021

Gotowi do pokazu – Goju-Ryu Power !!!

Warsztaty Goju Ryu - Bydgoszcz

Wrzesień 2021

Dziś odbyły się warsztaty Okinawan Goju-Ryu Karate Do. Uczestniczyli członkowie z takich klubów jak Szczecin, Warszawa, Pruszcz Gdański i Bydgoszcz. Pierwsze 3 godziny były poświęcone analizy kata od: Gekisai Dai do Shisochin.
Nastepnie mielismy trening Hojo Undo – zestaw ćwiczeń wzmacniających (utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość). Wykonyje się go przy użyciu tradycyjnych przyrządów indywidualnie lub z partnerem. Trening Hojo Undo z powodzeniem zastępuje ćwiczenia na siłowni. Do tradycyjnych okinawskich przyrządów należy zaliczyć: makiwara, kongoken, yari bako, tan,tou, nigi game. Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za stworzenie świetnej atmosfery i ogromne zaangażowanie.
Foto: Joanna Wodzińska👍😀

Wakacje ze sztuką

Czerwiec 2021

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i „ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne 

Japan Fest 2021

Maj 2021

Przedstawiamy kolejnych wyjątkowych gości na Japan Fest 2021. Będą to przedstawiciele szkoły Okinawan Goju – Ryu Karate Do Tonbo Szczecin ze specjalnym udziałem sensei Tomasza Siewskowskiego- prezesa IOGKF Polska oraz sensei Jerzego Łabińskiego z Klub Sztuk Walki „Shodan”, którzy zaprezentują styl walki Okinawan Goju-ryu Karate-DoJest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung-fu poznanego w południowych Chinach przez mieszkańców Okinawy – Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953). Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją. Okinawan Goju-ryu Karate Do Polska – to ogólnopolskie stowarzyszenie, które zostało zarejestrowane w maju 2008 r. w Bydgoszczy. Stanowi krajowy oddział Międzynarodowej Federacji IOGKF.

18.10.2019 – 20.10.2019

Bydgoszcz

Mamy już wszystkie informacje dotyczące seminarium w Bydgoszczy. Oficjalnie podamy je po zakonczonej wizycie w Japonii-Okinawie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!
W gasshuku mogą uczestniczyć osoby, które: trenują karate, a także osoby które chcą rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl OSU!!

31.08.2019 – 01.09.2019

Bydgoszcz Honbu Dojo

Zapraszamy na kolejne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-ryu z Okinawy. Miejsce – Honbu Dojo Bydgoszcz. Wszystkich chętnych niezależnie od praktykowanego stylu serdecznie zapraszamy!!!!. info – Sensei Tomasz Siewkowski – 5 Dan tel. + 48 603 777 194

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3003178519722700&set=a.188431354530778&type=3&theater