Gasshuku TOGKF Polska 2023

Marzec 2023

W Bydgoszczy odbyło się seminarium Goju-ryu na którym to nasze Dojo Tonbo Szczecin brało udział. Seminarium poprowadził Senior Instruktor Sensei Masakazu Kuramoto 8 Dan z Japonii – Okinawa. Jest uczniem Sensei Morio Higaonna 10 Dan. Sensei Kuramoto sztuki walki uprawia od dziecka, jest instruktorem Honbu Dojo na Okinawie. Organizatorem seminarium jest TOGKF Polska – Tomasz Siewkowski 5 Dan.

Seminarium z Sensei Kuramoto

Luty 2023

Mamy już wszystkie informacje dotyczące seminarium w Bydgoszczy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!! 👊👊 👊W gasshuku mogą uczestniczyć osoby, które: trenują karate, a także osoby które chcą rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. ☎️ Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 603-777-194 Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres 📩 togkf.polska@gmail.com

Karate dla dzieci

Styczeń 2023
Rozpoczynamy nabór dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. 🥋
Zajęcia będą odbywać się w Domu Kultury Saniga przy ul. Chopina 22, Szczecin
Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
✅ Ćwiczenia korygujące wady postawy,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60

Seminarium z sensei Marek Ramus

Listopad 2022

Sobotnie seminarium z sensei Marek Ramus, założycielem szkoły koryu karate Zanshin. Organizator Klub Karate Pomerania Szczecin.

Zapraszamy na zajęcia Okinawan Goju-ryu Karate-Do.

Październik 2022

Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznanego przez mieszkańców tej wyspy: Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953) w południowych Chinach. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
Zajęcia odbywają się w wtorek godzina 20.00 Dom Kultury Saniga oraz piątek godzina 18.00 Wyższe Seminarium Duchowne
Tel. 690 92 66 60

Japan Fest

Październik 2022
 
W sobotę nasza szkoła Okinawan Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin wzięła udział w kolejnej edycji Japan Fest. Dziękujemy za zaproszenie.
 
Poniżej fotorelacja.

Seminarium Okinawan Goju-Ryu

Wrzesień 2022
 
🇵🇱 🇦🇩 Seminarium Okinawan Goju-Ryu z Sensei Victor Panasiuk- 7 Dan
Karate dla mnie to coś więcej niż sprawność fizyczna. Najważniejsze są relacje. W karate liczą się Ludzie a nie korporacje. I wiecie co? Jestem szczęściarzem bo mam wokół siebie Wspaniałych wspierających mnie Ludzi. Bilans zysków i strat mocno na plus.

Wakacje ze Sztukami Walki

Czerwiec 2022

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60

Zajęcia są płatne 

Egzamin Goju Ryu

Marzec 2022

18 marca w naszym Dojo odbyły się zaległe egzaminy Goju Ryu na stopnie kyu wszyscy zdali. Gratulacje.

Okinawan Goju - Ryu Karate Do Tonbo Szczecin

Marzec 2022

Tak wygląda nowy przyrząd treningowy Nigri game dla naszego Tonbo Dojo. Podziękowania dla Pracownia Ceramiczna Janowczarnia oraz dla sempai Przemysław Kaczorowski. Dziękuję bardzo.

Japan Fest 2021

Październik 2021

Gotowi do pokazu – Goju-Ryu Power !!!

Warsztaty Goju Ryu - Bydgoszcz

Wrzesień 2021

Dziś odbyły się warsztaty Okinawan Goju-Ryu Karate Do. Uczestniczyli członkowie z takich klubów jak Szczecin, Warszawa, Pruszcz Gdański i Bydgoszcz. Pierwsze 3 godziny były poświęcone analizy kata od: Gekisai Dai do Shisochin.
Nastepnie mielismy trening Hojo Undo – zestaw ćwiczeń wzmacniających (utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość). Wykonyje się go przy użyciu tradycyjnych przyrządów indywidualnie lub z partnerem. Trening Hojo Undo z powodzeniem zastępuje ćwiczenia na siłowni. Do tradycyjnych okinawskich przyrządów należy zaliczyć: makiwara, kongoken, yari bako, tan,tou, nigi game. Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za stworzenie świetnej atmosfery i ogromne zaangażowanie.
Foto: Joanna Wodzińska👍😀

Wakacje ze sztuką

Czerwiec 2021

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i „ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne 

Japan Fest 2021

Maj 2021

Przedstawiamy kolejnych wyjątkowych gości na Japan Fest 2021. Będą to przedstawiciele szkoły Okinawan Goju – Ryu Karate Do Tonbo Szczecin ze specjalnym udziałem sensei Tomasza Siewskowskiego- prezesa IOGKF Polska oraz sensei Jerzego Łabińskiego z Klub Sztuk Walki „Shodan”, którzy zaprezentują styl walki Okinawan Goju-ryu Karate-DoJest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung-fu poznanego w południowych Chinach przez mieszkańców Okinawy – Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953). Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją. Okinawan Goju-ryu Karate Do Polska – to ogólnopolskie stowarzyszenie, które zostało zarejestrowane w maju 2008 r. w Bydgoszczy. Stanowi krajowy oddział Międzynarodowej Federacji IOGKF.

18.10.2019 – 20.10.2019

Bydgoszcz

Mamy już wszystkie informacje dotyczące seminarium w Bydgoszczy. Oficjalnie podamy je po zakonczonej wizycie w Japonii-Okinawie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!
W gasshuku mogą uczestniczyć osoby, które: trenują karate, a także osoby które chcą rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl OSU!!

31.08.2019 – 01.09.2019

Bydgoszcz Honbu Dojo

Zapraszamy na kolejne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-ryu z Okinawy. Miejsce – Honbu Dojo Bydgoszcz. Wszystkich chętnych niezależnie od praktykowanego stylu serdecznie zapraszamy!!!!. info – Sensei Tomasz Siewkowski – 5 Dan tel. + 48 603 777 194

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3003178519722700&set=a.188431354530778&type=3&theater